Revitalizace veřejného prostoru u vlakového nádraží

Vlakové nádraží a jeho okolí je vizitkou naší obce. Chceme se zasadit o to, aby se cestující na vlakovém nádraží cítili příjemně. I když se často jedná o lidi, kteří v Rudolticích pouze přestupují, neznamená to, že se v obci nemohou po tuto krátkou dobu cítit příjemně 🙂 zanechání dobrého dojmu je naše vizitka.

Hezké autobusové zastávky

Autobusové zastávky neustály útoky vandalů a také se na nich projevil zub času. Oprava autobusových zastávek nemusí být nákladná. Chceme mít v Rudolticích autobusové zastávky hezké, čisté a udržované.

Zřízení centrálního sběrného dvora v obci

Volně přístupných kontejnerů v obci využívají i lidé, kteří v obci nežijí. Chceme zřídit v obci centrální sběrné místo, kam lidé budou moci bezplatně odvést svůj odpad.

Participativní rozpočet aneb realizovat projekty navržené občany

O části obecního rozpočtu chceme nechat rozhodovat Vás. Občané naší obce můžou mít skvělé nápady, které by bylo škoda nerealizovat. Díky participativnímu rozpočtu můžete navrhnout vlastní projekty, ze kterých si opět občané obce vyberou takové, které se na základě hlasování budou realizovat 🙂

Transparentní nakládání s obecními prostředky

Chceme aby veřejné prostředky byly také věcí veřejnou. Na každou větší zakázku chceme vypsat výběrové řízení veřejně a viditelně tak, aby se přihlásilo více zájemců a z nich vybrat dodavatele, který nabízí dobrý poměr ceny a kvality.

Vybudovat na hlavní silnici úsekové měření rychlosti

Málokterý řidič projíždějící naší obcí po silnici I/43 dodržuje v obci předepsanou rychlost. Instalací úsekového měření rychlosti na silnici I/43 zajistí, že většina řidičů projíždějící naší obcí bude dodržovat předepsanou rychlost.

Oprava silnice v obci

Silnice v Rudolticích nejsou v dobrém stavu. Řidiči se musí vyhýbat všudypřítomným výmolům. Chceme opravit silnice v obci.

Dokončit chodníky v obci

Chodníky jsou důležitým prvkem, který přispívá k větší bezpečnosti chodců při pohybu po obci. Chceme aby chodníky vedli z jedné strany obce na druhou tak, aby se maminky s kočárky nebo děti, které jsou ráno jdou školy nemusely vyhýbat protijedoucím autům.

Zahájit a dokončit výstavbu dlouho slibované hasičské zbrojnice

Přestože se nejedná o moc populární téma, chceme se zasadit o výstavbu slibované hasičské zbrojnice tak, aby dobrovolní hasiči měli zázemí, které odpovídá dnešním požadavkům. K tomuto tématu jsme publikovali vlastní článek Hasičská zbrojnice a řešení jejího nevyhovujícího stavu.

Dokončit kanalizaci v obci

Vybudování kanalizace probíhá pomaleji, než by mohla. Chceme vybudovat funkční kanalizaci tak, aby se každý občan mohl pohodlně připojit a ušetřit tak nemalé peníze za vyvážení jímky.